blog

Tv Uydu Canak Anten Sinyal Yok Hatası Ne Demek Uyducu

Tv Uydu Canak Anten Sinyali Yok Hatası Ne Demek Uyducu

“Kendinden Uydu Alıcı Dekoder Kullanan ktelevizyonlarda sinyal sorununa bir çok neden neden olmaktadır. Eğer iki Televizyonunuzda Sinyaliniz Yok oluyorsanız iki Bunun nedeni vardır. 

İlk nedeni Tuşu ile gerekli olan uydu alıcısı Bölümüne Geçe üstün. Sinyal yokluğundan öncelikle kanallara bakmanız gerekir. Eğer Kanal adında da alıcısa o zaman alıcınız Source av ekranında Dijital Uydu bölümünden geçiş sürecini bu sorunu giderebilirsiniz. 

Televizyonunuz da Kanal İsimleri Görünmesine Rağmen Uydu sinyalleri sorunu yazıyorsa Bu sefer Sebepler 3 Bölümde sıralanır. Birinci Uydu Anten Kablo Uçlarına Bakmalı Herşey Normal Gelebilir. 

Sorunun antensu ile ilgili olup, sizin için uygun olanlar için uydunuza uygun anten tipindeki yapınız. 

Antenda ayarları Frekans Tp İsimlerinin Altında Sinyal Kalitesi ve Sinyaller olarak 2 adet bölüm olması gerekir . 

Uydu anteni Kablonuz Kopmuş yada çıkmışsında olarabilir. Yada Evvelinde Ek varsa Ek Kısa Devre Olmuş ve sinyalleri kesmiş olabilir. Kontrolleriz.”

Bize Ulaşmak İçin   0533 774 54 37

“Uydu Anten Görünümü Bölümünden Her iki Sinyallerinden biri var ( 50-60 ) Derecesin Diğer Sinyal Değeri 20-30 Gibi Anten Kablonuz Takılı Ama Çanak Sinyaliniz ise zayıf Geliyor Geir. Bu Durumda Tv Ayarları 

Bölümü Açıkken Çanak anten boyutu Ait Aşağı yukarı yukarı Yada Sağa Sola Sallamayı Deneyin . Sinyal Değerleri Artıryorsa Kendiniz Düzeltmeye Çalışın. Tabi Çanak Anten Görünümü İnce Hassas Sinyal Dereceleri ile Ölçülürek yapılır”

Tv Uydu Çanak Anten Sinyal Sinyallerinden Sorunlarından Şebepleri

Çanak anten yayınlarından,

Rüzgarlı havalarda yayında,

Kış, çanakların üzerinin içinde olması

Çanak antenin çürümesi (pas tutması) kaynaklıdır.

Uzun kullanılan kablonun çürümesi ve kırılmaların arızaları

Çanak anteninin ucuna LNB'lerin arızalanması veya kullanılması DiseqC'in arızalanması.

Mersin Uyducu,Çanaksız Uydu Alıcılar,İptv Uydu Alıcılar,Merkezi Uydu Kurulum,Tv Aşkıaparat Modelleri,Lnb Modelleri,Kablo Çeşitleri Fiyatlar,

Paylaş :