blog

Tek Kablo İle İki Tv İzleme Tek Kablo Çift Yayın Kablo Sinyal Bölücü

Kendisiyle ilgili bir iki bilgi veren Buz Hakkında Yardımcı Olacağım.

Neden Digiturk Üyeleri Dairesine Gelen Tek Kablo İle Çoğaltıcı Kullanarak Fazla Televizyon İzliyor ama Türksat Kullanıcı Yani free Yayın uydu kullananlar İzleyemiyor.?

Tabii ki Teknik Konu Olarak anlayabileceğiniz bir dilden Şunu demek isterim. Türksat Çift Band üzerinden yayınlanır ve digiturk Tek band üzerinden Yayın Yapar. Buda Digiturk İçin Bir Kanala Sinyal Gönderimi Yaparken Buna yönelik Bölmesine Gerek Kalmadığı için Sinyal Kırılması Olmaz. Türksat Yayını Duvardaki Tek elektrik Prizidir. Ancak Digiturk 3-4-5 Li Priz Gibi Ne Bağlarsanız O kadar Priziniz Olur. Yani Tv Yayınınız.

Peki Hiç Mümkün Değil. Tabii ki sizi azda Olsa Mutlu Edecek Birden fazla kanal İzlemenize Yardımcı Olacak 1/2 2400 Siplenter Kullanılması Lazım. Bu Bölücü ile Yayını hizmet Bölebilir. Farklı frekanslardaki banttaki Kanalları aynı zamanda İz. Ancak Kanal Değiştirdiğiniz aynı çakışma örneğinde türksat Yayını iki frekans Değerlerinde En Az %70 sinyal göndermeye Çalıştan bir geçiş sürecinde.

Çözüm mü Bir televizyonda Bir kısmı Diğer Tv de kalacak kısmı kalacak Şekilde Kanalları Silin. Kanal Değiştirdiğiniz Çakışma Olmaz, onun başlangıcı kanalınız olur.

Diğer  Türlüuna araştırma ve uğraşma merak etme . Keşke Bir formülü olsa da Bizde Bu beğeniyi kaybetmesek 🙂

Paylaş :